ویژگی های کاربردی پودر اروزیل

بخش های این محتوا:

ویژگی های کاربردی پودر اروزیل
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: مواد شیمیایی یکی از مهمترین ارکان صنایع مختلف هستند. یعنی تولیدات صنایع به وجود مواد شیمیایی وابسته است. مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت بیشمار هستند. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به یکی از این مواد یعنی ویژگی های کاربردی پودر اروزیل بپردازیم. پودر اروزیل یکی از مواد کاربردی و با ارزش در صنعت است. به همین دلیل در این مقاله ابتدا به معرفی ماهیت پودر اروزیل میپردازیم. سپس به کاربرد های مختلف و متعدد آن در صنعت اشاره میکنیم. حال اگر به این مطالب علاقه مند هستید تا انتها با ما باشید.

اروزیل چیست؟

پیش از آنکه به ویژگی های کاربردی پودر اروزیل بپردازیم بهتر است بدانیم اروزیل چیست؟ اروزیل ماده سبک و کم حجم است که برای افزایش حجم و افزایش غلظت در مواد مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. نام عمومی پودر اروزیل فوم سیلیکا است. بیشتر حجم این ماده را سیلیس یا دی اکسید سیلیسیوم تشکیل داده است. این ماده یک ترکیب معدنی است که در حضور شعله تشکیل میشود. پی اچ این ماده از 5.4 تا 7.3 متغیر است. شکل ظاهری این ماده پودری، جامد، سفیدرنگ و بدون بو است. دمایی که پودر اروزیل در آن تجزیه میشود چیزی بیش از 2000 درجه سانتی گراد است.

ویژگی های کاربردی پودر اروزیل چیست؟

پودر اروزیل دارای کاربرد های بسیار زیادی در صنایع مختلف است. از این را در این بخش به ویژگی های کاربردی پودر اروزیل میپردازیم.

از خواص کاربردی اروزیل میتوان به:

  • خواص ضد رسوب
  • خواص ضخیم کننده
  • مقاومت در برابر ریزش
  • مقاوم دربرابر سایش
  • مقاوم در برابر خراش
  • مقاوم در برابر خوردگی
  • توانایی جذب پیشرفته اشاره کرد.

نحوه استفاده از اروزیل

با توجه به ویژگی های فوق در این بخش به نحوه استفاده از اروزیل میپردازیم. از پودر اروزیل به عنوان ضد رسوب در مخازن آب و نفت استفاده میشود. همچنین از این ماده براثی افزایش خاصیت ویسکوزیته در رنگ ها استفاده میشود. از پودر اروزیل به عنوان خش کننده در مواد آرایشی مثل پودر فیکس و پنکک استفاده میشود. این ذرات دارای نسبت سطح به حجم زیادی دارند از این رو از آن برای جذب استفاده میشود. همچنین از اروزیل در تولید چسب، جوهر، رنگ، رزین و گریس استفاده میشود. در نهایت از اروزیل در صنایع غذایی، نوشیدنی ها، دارسازی، مواد آرایشی و بهداشتی و غیره استفاده میشود. احتمالا تا اینجا به طور کامل با ویژگی های کاربردی پودر اروزیل آشنا شده باشید. همچنین امیدواریم تا این بخش از مطالب لذت برده باشید.

پویش اروین میعان

حال که با ویژگی های کاربردی پودر اروزیل آشنا شدیم لازم است بدانیم که این پودر ها را چگونه میتوان تعیین کرد. از تولید کنندگان اصلی پودر اروزیل میتوان به کشور چین و آلمان اشاره کرد. این دو کشور از جمله تولید کنندگان اصلی پودر اروزیل هستند. به همین دلیل اروزیلی که در ایران یافت میشود ساخت این دو کشور هستند. از این رو شرکت های مواد شیمیایی مانند پویش اروین میعان این مواد را وارد و در اختیار تولید کنندگان ایرانی قرار میدهند. چنانچه شما نیز قصد خرید این مواد را به صورت عمده دارید میتوانید به سایت پویش اروین میعان مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *