کاربرد اروزیل در داروسازی

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: این مقاله به کاربرد اروزیل در داروسازی پرداخته شده است. از این رو اگر یک تولید کننده هستید و به این ماده اولیه شیمیایی نیازمند هستید این مقاله را از دست ندهید. همچنین دانشجویان یا افرادی که در راستای تولید دارو فعالیت دارند دارند میتوانند این مقاله را مطالعه کنند. پودر ارزویل یک ماده اولیه شیمیایی است که در داروسازی کاربرد دارد. پس همین یک کابرد برای پی بردن به اهمیت این ماده کافیست. ما ابتدا در این مقاله به توضیح ماده اروزیل و ساختار شیمیایی آن میپردازیم و در نهایت کاربرد این ماده را در صنعت دارو سازی شرح خواهیم داد.

 پودر اروزیل چیست؟

همانطور که گفته شد قبل از اینکه درباره کاربرد اروزیل در داروسازی صحبت کنیم لازم است بدانیم اروزیل چیست؟ در واقع پودر اروزیل دی اکسید سیلیسیم کلوئیدی است. این ماده بی آب و بی شکل بوده که با درضد خلوص خیلی زیاد و پوشش دهی بالا در داروسازی مورد استفاده قرار میگیرد. اندازه ذرات سلیس موجود در این ماده چیزی حدود 1 میکرومتر است. همچنین ذرات پودر اروزیل دارای ساختاری ژل مانند است. نام عمومی این ماده سیلیس دودی است.

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی ازوزیل چیست؟

کاربرد اروزیل در دارو سازی بسته به ویژگی های فیزیکی و شیمیایی این ماده است. پس بهتر است گریزی به این ویزگی ها داشته باشیم. نقطه ذوب این ماده 1700 درجه سانتی گراد است. این ماده پودر سفید رنگ و جامدی بوده که هیچ بویی ندارد. دانسیته اروزیل چیزی حدود 2.2 گرم بر سانتی متر مکعب است. در دمای بیش از 2000 درجه سانتی گراد دچار تجزیه شیمیایی میشود.

کابرد اروزیل در داروسازی

  • خواص فیزیکی قرص از جمله شکنندگی و سختی را بهبود میدهد.
  • یک عامل افزایش ویسکوزیته مایعات است که باعث افزایش غلظت مایعات میشود.
  • از این ماده به عنوان عاملی جهت ضخیم شدن و ضد افتادگی مورد استفاده قرار میگرد.
  • از ته نشینی جلوگیری میکند.
  • پوشش دهندگی بالایی دارد.
  • خاصیت صیقل دهندگی دارد.
  • دارای چگالی کم، حجم دهی بالا و وزن سبکی است.
  • در برابر خراش مقاوم است.

کاربرد های دیگر پودر اروزیل

علاوه بر کاربرد اروزیل در داروسازی، این ماده در صنایعی چون صنایع غذایی، صنایع آرایشی کاربرد دارد. دقت داشته باشید که اگر چه این ماده سمی و سرطان زا نیست اما از آنجایی که پودر مانند است میتواند مشکلاتی ایجاد کند. یعنی اگر ذرات پودر مانند این ماده در هوا معلق شوند میتوانند وارد ریه شوند. پس از وارد شدن این ذرات به ریه امکان سوزش مجرای تنفسی و سرفه وجود دارد.

قیمت پودر اروزیل

اگر قصد دارید پودر اروزیل را از شرکت مواد شیمیایی پویش اروین میعان تهیه کنید میتوانید با شماره تماس موجود در این سایت تماس بگیرید. این شرکت یکی از معتبر تین شرکت ها در زمینه فروش مواد شیمیایی است. از این رو تمام مواد شیمیایی که در این سایت موجود است با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت به فروش میرسد. پس شما مشتریان عزیز میتوانید با خیال راحت برای خرید از طریق سایت و یا حتی به صورت حضوری اقدام نمایید. امیدواریم تا اینجا از مقاله کاربرد اروزیل در داروسازی لذت برده باشید. در صورت تمایل نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *