مضرات اسید سیتریک چیست؟

بخش های این محتوا:

مضرات اسید سیتریک چیست؟
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اسید سیتریک یک ماده شیمیای مهم و با ارزش در صنعت است. این ماده به طور گسترده در صنابع مختلف به خصوص صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو ما تصمبم گرفتیم در این مقاله به فواید و مضرات اسید سیتریک چیست؟ بپردازیم. همجنین در اینجا به ماهیت این ماده شیمیایی  آن نیز میپردازیم. پس تا انتها با ما باشید. اما شما عزیزان میتوانید برای مطالعه مطالب مشابه به مقالات:

مراجعه نمایید.

ماهیت اسید سیتریک چیست؟

اگر چه هدف اصلی ما معرفی و پرداختن به موضوع مضرات اسید سیتریک چیست؟ است. اما آشنایی با ماهیت اسید سیتریک نیز خالی از لطف نیست. اسید ستریک همانطور که از نامش پیداست نوعی اسید است. اما این اسید ضعیف بوده و نمیتواند آسیب جدی برای ما ایجاد کند. این ماده به طور طبیعی در مرکباتی چون لیمو ترش وجود دارد. از این رو علت ترشی لیمو را میتوان به اسید سیتریک نسبت داد. همچنین علت سوزش دست و صورت در هنگام برخورد به لیمو ترش نیز به دلیل وجود همین ماده شمیایی است.

منابع طبیعی اسید سیتریک چیست؟ 

علاوه بر لیمو ترش میتوان به پرتقال، گریبپ فروت، توت و پرتقال و برخی سیزیجات اشاره کرد. همچنین مقادیری از اسید سیتریک به طور طبیغی توسط سلول های بدن ما ایجاد میشود. پس این بدان معناست که اسید سیتریک در حالت طبیعی نمیتواند برای ما مشکل آفرین باشد. پس تا حدودی میتوان به سوال مضرات اسید سیتریک چیست؟ پاسخ داد.

فواید اسید سیتریک چیست؟

لازم است قبل از پرداختن به سوال مضرات اسید سیتریک چیست؟ به فواید اسید سیتریک خوراکی بپردازیم. از خواص مهم اسید سیتریک میتوان به خاصیت آنتی اکسیدان این ماده پرداخت. از این رو این ماده میتوان با رادیکال های آزاد موجود در بدن مبارزه کند. همچنین این ماده میتواند اثرات ضذ التهابی نیز داشته باشد. جالب است بدانید اگر چه اسید سیتریک نوعی اسید محسوب میشود ولی دارای خواص قلیایی است. به گونه ای که این ماده میتواند میزان اسیدیته بودن بدن را کاهش دهد. جالب تر آنکه همین ویژگی قلیایی بودن اسید سیتریک سبب میشود که از بروز سنگ کلیه و نقرس نیز جلوگیری کند. همچنین از این ماده در محصولات پوستی و مراقبتی به منظور تنظیم پی اچ پوست مورد استفاده قرار میگیرد.

مضرات اسید سیتریک چیست؟

اما با وجود تمامی این خواص، مضرات اسید سیتریک چیست؟ تنها اسید سیتریک در صورتی میتواند باعث ایجاد آسیب شود که به طور مستقیم با پوست و چشم برخورد داشته باشد. به طوری که اگر این ماده طی مدت زیادی با پوست شما در ارتباط باشد باعث ایجاد تورم و سوزش و حتی کهیر میشود. از طرفی اگر این ماده شیمیایی به چشم برخورد کند باعث ایجاد سوزنش میشود. به طوری که لازم است سریعا چشمان خود را با آب شست وشو دهید.

وارد کننده مواد شیمیای

اسید سیتریک مورد نیاز در صنعت توسط شرکت های وارد کننده مواد شیمیایی تامین میشود. از این رو برای تامین اسید سیتریک و سایر مواد شیمیایی میتوان به این قبیل شرکت ها مراجعه مرد و مواد مورد نیاز خود را به صورت عمده تهیه نمود.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *