استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر

بخش های این محتوا:

استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر یکی از کاربرد های جالب اسید سیتریک است. اگر چه اسید سیریک کاربرد های بسیار زیادی دارد ولی ما قصد داریم در این مقاله درباره ی کاربرد این ماده در پنیر صحبت کنیم. در کل مواد شیمیایی یکی از مهم ترین چیز هاییست که زندگی امروز بشر بدان وابسته است. به طوری که کمبود هر یک از مواد شیمیایی میتواند باعث بروز مشکل در چرخ تولید میشود. مواد شیمیایی در صنایع مختلف غذایی، دارویی، بهداشتی، آرایشی، کشاورزی، پزشکی و غیره مورد استفاده قرار میگیرد. پس بدیهی است که وجود این مواد بسیار لازم و ضروری هستند. اسید سیتریک نیز از این قاعده مستثنی نیست و در این مقاله به خواص و کاربرد این ماده پرداخته میشود.

کاربرد اسید سیتریک در صنایع غذایی

اسید سیتریک یکی از آن مواد شیمیایی است که به طور گسترده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. مثلا استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر یکی از همین کاربرد های این ماده در صنایع غذایی است. از آنجایی که اسید سیتریک ترش مزه بوده و مزه خوشایندی دارد در تولید نوشیدنی ها و نوشابه ها مورد استفاده قرار میگیرد. اسید سیتریک نوعی اسید آلی است حال جالب است بدانید که اسید سیتریک میتواند باعث افزایش کیفیت مواد غذایی شود. همچنین این ماده میتواند میزان پی اچ موجود در غذا ها را تنطیم میکند. پس میتوان از این ماده به عنوان ماده نگهدارنده در تولید مواد غذایی استفاده شود.

استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر

در این بخش به استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر مورد بحث قرار میگیرد. اما اسید سیتریک در تولید نوعی پنیر خاص استفاده میشود. این پنیر به نام پنیر موزارلا معروف است. کل ترکیبات تشکیل دهنده پنیر موزارلا شامل: شیر، پنیر، نمک و آب پنیر است. پس لازم است چیزی در این پنیر به عنوان طعم دهنده استفاده شود. یکی از موادی که میتواند به عنوان طعم دهنده مورد استفاده قرار گیرد اسید سیتریک است. البته غیر از اسید سیتریک، اسید لاکتیک، سرکه، سیب، آبلیمو نیز استفاده میشود. این پنیر، پنیر سنتی ایتالیا است که از شیر گاومیش تهیه میشود. این پنیر اگر با دستور سنتی ایتالیا تهیه شود اصلا خراب نمیشود.

فروش اسید سیتریک آبدار

حال که با استفاده از اسید سیتریک در تولید پنیر آشنا شدیم بهتر است با خود اسید سیتریک بیشتر آشنا شویم. در واقع اسید سیتریک نوعی اسید آلی ضعیف است که به طور طبیعی در مرکبات یافت میشود. این اسید آلی از مواد طبیعی چون ذرت و یا از طریق کاشت نوعی قارچ برروی شکر تولید میشود. دو نوع اسید سیتریک وجود دارد. اسید سیتریک آبدار و اسید سیتریک بدون آب. فروش اسد سیتریک آبدار و بدون آب توسط شرکت های فروش مواد شیمیایی به فروش میرسند.

شرکت مواد شیمیایی

مواد شیمیایی توسط شرکت مواد شیمیایی وارد و به فروش میرسند. معمولا تولید کنندگان صنایع غذایی، کشاورزی، دارویی و غیره مشتری دائمی این مواد هستند. معمولا فروش مواد شیمیایی به صورت عمده انجام میشود اما گاهی این شرکت ها مواد شیمیایی را به صورت خرد هم به فروش میرسانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *