استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی برای جذب ویتامین C

بخش های این محتوا:

استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی برای جذب ویتامین C
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: احتمالا شنیده اید که با استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی برای جذب ویتامین C استفاده میکنند. اما این ادعا تا چه اندازه واقعیت دارد؟ آیا واقعا اسید سیتریک جذب مکمل ها را سرعت میبخشد؟ خب ما این مقاله را به جذب مکمل های مختلف به کمک اسید سیتریک اختصاص داده ایم. چنانچه به این مطالب علاقه مند بودید تا انتها با ما همراه باشید. اما اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره ی اسید سیتریک و کاربرد های آن داشته باشید به سایر مقالات در مجله علمی مراجعه نمایید.

اسید سیتریک چیست؟

قبل از آنکه به استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی برای جذب ویتامین C بپردازیم لازم است بدانیم اصلا اسید سیتریک چیست؟ در واقع اسید سیتریک به نوعی اسید آلی است ولی از نوع اسید ضعیف است. این اسید به طور معمول و طبیعی در مرکباتی چوت لیمو ترش و پرتقال یافت میشود. این ماده به طور گسترده در صنایع دارویی، غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرد. از این ماده به عنوان ماده نگهدارنده، تقویت کننده طعم، امولسیفایر و آنتی اکسیدان استفاده میشود. اسید سیتریک خواص قلیایی دارد و باعث کاهش اسیدیته در بدن میشود. اسید سیتریک نوعی ضد عفونی کننده و اسید ضعیف است که از آن در برابر ویروس های مختلف انسانی استفاده میشود. همچنین میتوان به استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی اشا ره کرد. اسید سیتریک دارای خاصیت کلات زنی فلزات است. از این رو از این ماده برای تمیز کردن راکتور های هسته ای، مکان های سنگین و خاک های آلوده از فلزات سنگین استفاده میشود.

استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی برای جذب ویتامین C

اسید سیتریک از آن دسته موادی است که در دستگاه گوارش جذب میشود. این ماده میتواند به بدن کمک کند که ویتامین ها و مواد معدنی را بهتر جذب کند. به طوری که مثلا در شیر مادر اسید سیتریک وجود دارد. همین اسید سیتریک به جذب آهن در بدن نوزاد کمک میکند. همچنین اسید سیتریک در بدن پرندگان به جذب فسفر و کلسیم کمک میکند. همچنین با استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی برای جذب ویتامین C بهره برد.

اسید اسکوروبیک چیست؟

اسید اسکوروبیک نام علمی ویتامین سی است. این ماده شیمیایی یکی از مواد پرکاربرد در صنعت غذایی و داروسازی است. از ویتامین سی برای تهیه مکمل ها استفاده میشود. همچنین این ماده یک آنتی اکسیدان قوی است که به از بین بردن رادیکال های آزاد کمک میکند. از ویتامین سی در تهیه محصولات پوستی نیز استفاده میشود. این ویتامین کمک شایانی به روشن شدن پوست و کمرنگ کردن لکه های پوستی میکند. حتی استفاده خوراکی از این ماده برای پوست تاثیر گذار است. پس میتوان از اهمیت استفاده از اسید سیتریک در مکمل غذایی پی برد.

فروش اسید سیتریک آبدار

حال میدانیم که اسید سیتریک یک ماده با ارزش است که به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو فروش اسید سیتریک آبدار و بدون آب توسط شرکت مواد شیمیایی مختلف بسیار پر رونق است. این ماده کاربرد بسیار زییادی در صنایع مختلف دارد و به همین دلیل خرید و فروش آن به صورت عمده صورت میگیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *