درصد اسید سیتریک در آبلیمو

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: اسید سیتریک یکی از انواع اسید های آلی ضعیف است. این اسید به طور طبیعی در مرکبات یافت میشود. از این رو میتوان حتی درصد اسید سیتریک در آبلیمو را محاسبه کرد. به همین منظور ما مقاله ای آماده کردیم تا در آن به توضیح اسید سیتریک و خواص آن بپردازیم. همچنین در این مقاله قصد داریم میزان اسید سیتریک را در آب مرکباتی چون آبلیمو را شرح دهیم. بنابراین اگر مایل به دریافت این اطلاعات هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. چنانچه تمایل داشتید مطالب بیشتری را در این زمینه مطالعه کنید میتوانید به سایر مقالات مجله علمی مراجعه کنید.

اسید سیتریک چیست؟

نام عمومی اسید سیتریک جوهر لیمو است. این اسید نوعی اسید آلی ضعیف است که در پرتقال و لیمو ترش وجود دارد. درواقع میتوان گفت عامل اصلی ترش مزه بودن پرتقال و لیمو ترش وجود همین اسید سیتریک است. اسید سیتریک در دو نوع آبدار و بدون آب تولید میشود. جالب است بدانید کریستال بدون آب اسید ستریک از آب گرم تشکیل میشود و شکل آبدار آن از آب سرد ایجاد میشود. جالب است بدانید یکی از بزرگترین تولید کننده های اسید سیتریک در جهان کشور چین است. اسید سیتریک در صنایع مختلفی کاربرد دارد و ماده ای بسیار پر ارزش است. به همین منظور ما در ادامه این مقاله به کاربرد های اسید سیتریک و درصد اسید سیتریک در آبلیمو خواهیم پرداخت.

کاربردهای اسید سیتریک

قبل از آنکه درصد اسید سیتریک آبدار در آبلیمو را شرح دهیم لازم است بدانیم کاربرد های اسید سیتریک چیست؟ در واقع اسید سیتریک در صنایع مختلف غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی، شوینده و غیره کاربرد دارد. به طوری که میتوان گفت حدود 50 درصد از اسید سیتریک تولید شده در جهان به عنوان ماده نگهدارنده در نوشیدنی ها مورد استفاده قرار میگیرد. 20 درصد از این اسدی سیتریک در دیگر قسمت های صنایع غذایی استفاده میشود. 20 درصد دیگر در تولید مواد شوینده استفاده میشود. 10 درصد انتهایی در صنایع آرایشی و دارویی مورد استفاده قرار میگرد.

درصد اسید سیتریک در آبلیمو

میتوان گفت حدود 5 تا 6 درصد اسید سیتریک در آبلیمو موجود است. اما در لیمو خشک حدود 8 درصد اسید سیتریکوجود دارد. آب لیمویی که پی اچ 2 تا 2.6 داشته باشد آبلیموی بسیار اسیدی محسوب میشود. از این رو میتوان گفت در تهیه دستور العمل ها میتوان به جای اسید سیتریک از آب لیمو استفاده کرد. اما در نظر داشته باشید لازم است به جای مصف قاشق چای خوری اسید سیتریک، 1/8 فنجان آب لیمو استفاده شود. در نهایت میتوان از فواید اسید سیتریک در آب میوه به: جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه، درمان سرطان پستان، کاهش وزن و شفاف شدن پوست، بهبود عملکرد کبد و غیره اشاره کرد.

شرکت مواد شیمیایی

خب تااینجا متوجه شدیم درصد اسید سیتریک در آبلیمو چقدر است. با توجه به کاربرد ها و فواید بیشمار اسید سیتریک میتوان نتیجه گرفت که خرید و فروش اسید سیتریک میتوان بسیار سودمند باشد. از این رو معمولا شرکت مواد شیمیایی زیادی وجود دارند که اقدام به خرید و فروش اسید سیتریک میکنند. یکی از معتبر ترین این شرکت ها، شرکت پویش اروین میعان است. این شرکت دارای بهترین و با کیفیت ترین مواد شیمیایی با مناسب ترین قیمت است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *