کاربرد اسید سیتریک در محصولات و فرآورده های گوشتی

بخش های این محتوا:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مقدمه: اگر اینجا هستید احتمالا موضوع کاربرد اسید سیتریک در محصولات و فرآورده های گوشتی برایتان جذاب بوده است. در کل کاربرد مواد شیمیایی مختلف در صنایع غذایی یک امر جالب توجه است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به این بخش از کاربرد اسید سیتریک در صنعت بپردازیم. پس چنانچه شما نیز به این بحث علاقه مند هستید تا انتهای مقاله با ما باشید. اما اگر اطلاعات یا پیش زمینه ای درباره ی اسید سیتریک و کاربرد های آن نمیدانید میتوانید به سایر مقالات موجود در مجله علمی مراجعه کنید و مطالب آن را مطالعه نمایید.

اسید سیتریک چیست؟

قبل از هر توضیحی در زمینه کاربرد اسید سیتریک در محصولات و فرآورده های گوشتی بهتر است بدانیم اسید سیتریک چیست و چه کاربردی دارد؟ در واقع همانطور که از نام این ماده پیداست، اسید سیتریک نوعی اسید است. اما این اسید یک اسید آلی کاملا ضعیف است و نمیتواند باعث هیچ گونه آسیبی شود. این اسید به طور طبیعی در سبزیجات و میوه ها یافت میشود. اسید سیتریک دارای فرمول شیمیایی C6H8O7 است. مزه اسید سیتریک ترش است و خب ابن یکی از ویژگی های بارز هر ماده اسیدی است. اسید سیتریک ها میتوانند در دو نوع خشک و آبدار تولید شوند. جرم مولکولی این ماده 192.037 است و نقطه ذوب آن 153 درجه سانتی گراد است.

طرز تهیه اسید سیتریک چیست؟

جالب تر از کاربرد اسید سیتریک در محصولات و فرآورده های گوشتی، نحوه تهیه این ماده است. شاید گمان کنید که اسید سیتریک را از میوه ها و مرکبات استخراج میکنند. اما اصلا اینگونه نیست. در واقع استخراج اسید سیتریک از میوه ها فرآیندی کاملا پیچیده بوده و صرفه اقتصادی ندارد. از این رو برای تولید و فروش اسید سیتریک آبدار و خشک از روش دیگری استفاده میکنند. در این روش کپکی به نام اسپرژیل را روی شکر پرورش میدهند. طی فرآیند جداسازی و ته نشینی کلسیم سیترات تولید میشود. سپس طبق فرآیند زیر اسید سیتریک تولید میشود.

Ca3(C6H5O7)2 + 6H2O = 3Ca (OH)2 + 2C6HO7

کاربرد اسید سیتریک در محصولات و فرآورده های گوشتی

اسید سیتریک در صنایع مختلف غذایی، دارویی، پزشکی، آرایشی و بهداشتی و غیره کاربرد دارد. اما مهم ترین کاربرد این ماده، در صنایع غذایی مثل کاربرد اسید سیتریک در محصولات و فرآورده های گوشتی است. در واقع چیزی حدود 70 درصد اسید سیتریک تولید شده در جهان در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. 30 درصد باقی مانده در دیگر صنایع تقسیم شده و استفاده میشود. اسید سیتریک میتواند خاصیت تنظیم pH  داشته باشد. از این رو از این ماده به عنوان ماده نگه دارنده در مواد غذایی بسته بندی شده مانند گوشت های فریز شده استفاده میشود.

شرکت مواد شیمیایی

با توجه به کاربرد های مواد شیمیایی در زندگی امروز بشر، بازار خرید و فروش این مواد بسیار پر رونق است. در همین راستا تعداد بسیار زیادی شرکت مواد شیمیایی تاسیس شده اند که کار واردات و صادرات مواد را بر عهده دارند. این شرکت ها مواد شیمیایی مورد نیاز کشور را از کشور های دیگر خریداری میکنند و به دست تولید کننده های صنایع مختلف میرسانند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *